| Ioanna2012 a întrebat:

Buna happy!
Va rog spuneti-mi si mie catev sarbatori traditionale si religioase din franta
Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

Sunt prea multe ca sa poti alege laughing Aproape fiecare zi e "la fete de." sau "Saint. ".
In functie de regiuni, sarbatorile sunt mai mult sau mai putin importante. In momentul asta singura sarbatoare "generala" care imi vine in minte este "Les Feux de St. Jean". Ah. ca tot suntem in perioada asta, mai este si Saint Valentin. Si 14 Iulie este sarbaroare nationala, si daca imi aduc bine aminte si Ramadan-ul este considerat un fel de "sarbatoare". Cauta un calendar si ai sa gasesti mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt diana, sunt aici in paris si iti zic maine 0K?