| AbcdefghijklC a întrebat:

Buna, vreau sa imi fac buletinul mai repede cu o luna jumate sa pot pleca din tara, dupa ce împlinesc 18 ani, am sa plec cu avionul si vreau sa imi iau bilet de avion din timp. Intrebarea mea este, pot sa imi iau biletul de avion cu buletinul de 18 ani chiar daca nu i am împlinit inca? As pleca din tara oricum dupa ce împlinesc 18 ani.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, cartea de identitate este valabila de la data emiterii si pana la data expirarii valabilitatii.