| adeadeliina a întrebat:

Vreau sa stiu ce presupune Facultatea de Administrarea Afacerilor cu predare in limbi straine, eu sunt la liceu in ultimul an la filologie intensiv engleza si as vrea sa aleg varianta aceasta. Imi este greu pentru ca nu am facut economie (nu s-a predat cam nimic) si nici matematica, as vrea sa stiu daca imi este imposibila aceasta optiune. Daca este cineva de la aceasta facultate, cu atat mai mult as vrea sa imi raspunda. Cum ar trebui sa ma pregatesc, daca este examen de admitere. Multumesc anticipat! (Nu stiu daca am ales bine categoria)

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Se face matematica, dar nu ca la Politehnica, deci poate face fata cineva de la filologie.
Găsești mai multe informații pe site-ul lor, ar trebui sa aibă un ghid de admitere. Nu știu la ce universitate, din ce oraș te referi.