| Neindemanatul a întrebat:

am comandat ceva de pe olx(omul spune ca lucra la it-sh.ro)...in fine,cerea avans, n-am vrut.A trimis "livrare cu verificare" insa n-a fost asa, am platit 810 cu totul(60 lei transport). Cei de la cargus nu imi pot da banii inapoi ca am luat chitanta, chiar daca domnul de acolo m-a asistat cand am desfacut procesorul din punga(trebuia a fi un i7 si era un pentium)...am dovezi ca e tepar deci nu e problema,daca nu returneaza banii pana vineri(toti) i-am promis ca-l duc in instanta,ca politistii nu prea au ce-i face,voi ce ziceti? Nu i-am zis nimic cum ca ar fi tepar, a zis ca abia poimaine imi trimite banii, adica 60 lei bancar si 750 ramburs la curier, ca i-am trimis pentiumul sa "spele cu el pe cap"(deci e posibil sa fi zis asta ca sa fie sigur ca-i ajung banii?) astept sfaturi, zi faina!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

și cum îl duci în instanța deși polițiștii (bănuiesc că te referi la organul de anchetă penală) nu au ce face?

fă-i o plângere penală că e tot ce poți face.

| Liviu a răspuns:

Punele cruce. Daca nu scria pe cutie ceva legat de i7 sau etc, slabe sanse.Ala poate sa spuna ca pentium ti-a trimis, intelegi? In instanta la fel, timp si bani pierduti, si sanse ca omu ala nu detina nimic pe numele lui.Insa poti incerca, ar fi interesant sa il infunzi putin.

| Emazio a răspuns:

Meriti ce ai pățit, daca nu ai vrit sa verifici coletul înainte, trebuia sa nu il accepti daca nu puteai sa îl verifici?

| Neindemanatul explică (pentru Liviu):

Am apeluri inregistrate...anunt in care spunea ce vinde,nu e vorba de cutie, produsul l am verificat in sediul urgent cargus, tipul caruia i l am plătit era langa mine, doar ca a taiat chitanta si n aveam ce i face, iar eu da, am sa l infund pe nenorocit, sa i stea 800 de lei in gat, si sa se invete minte

| Neindemanatul explică (pentru anonim_4396):

Nu le prea am, insa stiu ca poti merge direct la procuror