| Kr5 a întrebat:

Se poate plati cu cardul la curier (firma cargus) coletul care este trimis catre mine? Plata cu cardul ramburs ma refer.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se poate, dacă expeditorul a propus și această metodă de plată și tu ai ales-o explicit la plasarea comenzii. Altfel, e mai mult decât sigur că omul care va livra pachetul nu are POS portabil. Și nici nu lasă marfa dacă n-o plătești ca$h.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai.Nu are soferul aaparat din acela care sa scoata el bani de acolo. Cand comanzi ceva prin cargus si are optiunea cu plata prin card, asa da, dar ramburs nu ai cum.

| vioricavio a răspuns:

Poti plati cu cardul doar daca selectezi aceasta optiune cand faci comanda. Si asta inseamna sa platesti online nu la curier.

| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

Da, se poate ^_~