| stefii289 a întrebat:

Buna ziua! Am nevoie de ajutor. Mi-am cumparat un pachet care contine 10M de banda led si una din ele nu se aprinde. Ma gandeam ca poate nu am facut contactul bine, dar banda care are acces imediat la priza nu se aprinde dar cealalta se aprinde, deci curentul merge prin ea. De precizat e ca daca pui degetul pe niste senzori, banda se aprinde dar ft ft slab. Pentru poze sau mai multe detalii puteti sa imi scrieti! Chiar am nevoie de ajutor!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteapta sa-ti scriu eu pe Instagram.Tu ai nevoie de ajutor, nu eu. Returneaza banda la magazin. Clar.

| Adrian5575 a răspuns:

Banda respectiva are un LED ars si intrerupe toata banda. Cu toate astea, ea permite trecerea curentului la banda urmatoare.