| Andreea7M a întrebat:

Am si eu o intrebare. Am abonament pe 2 ani. Si in decembrie implinesc un an de cand am acest abonament. As putea sa renunt la telefonul pe care il am acum si achizitionez alt telefon tot pe acest abonament. Eventual sa prelungesc abonamentul.

Multumesc! Scuze ca am pus aceasta intrebare la categoria aceasta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti in perioada contractuala, abia la jumatate, dupa cum spui, nu poti achizitiona un nou telefon, nici cu prelungire de contract.Suna la relatii cu clientii si te vor informa, corespunzator.Numai bine.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Da se poate

| calmopenmind18 a răspuns:

Da se poate, mai mult, la prelungirea contractului se acorda un bonus de loialitate (practicata pentru fidelizarea clientilor).

| DoctorLove a răspuns:

Sigur ca se poate! Cel putin la firmele din Romania (Orange, Vodafone, Cosmote). Dupa 2 ani se prelungeste contractul si poti achizitiona un telefon nou la un pret bun!

PS: Altadata posteaza intrebarea unde trebuie!

| gRasuPCH a răspuns:

Da normal ca merge te duci la operatorul de care dispui la care ai abonamentul si ceri sa faci schimbul acesta