| Gamerita a întrebat:

am si eu o intrebare - asa de curiozitate -. unde iti faci multi prieteni? De exemplu... daca iesi singura in parc si stai pe o banca sau, nu stiu. sau la un local, restaurant. in afara de scoala...-am uitat sa mentionez - daca esti fata, 14 ani, 1, 78m. Sau ma rog..cum iti poti face ff multi prieteni laughing funda restul vot.

Răspuns Câştigător
| CrazzzyA a răspuns:

Nu prea iti poti face prieteni doar uitandu-te dupa ei. Bagate in seama cu anumite persoane, vezi daca aveti lucruri in comun, invita-i la un suc. Prietenii nu se fac prea usor, dar daca vrei doar sa ai ceva amici ca sa nu te simti singura, e destul de simplu.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe prieteni de calitate, nu prieteni fără număr!
Pa, pa.

| usuk a răspuns:

Pe facebook>iti faci la prieteni de n-ai treba.lol

| ACAB1312 a răspuns:

Esti draguta, daca te ajuta cu ceva whistling

| CristianB a răspuns:

Pe reţelele de socializare laughing acolo îţi poţi face ff mulţi "prieteni".

O modalitate: începi să practici un sport/hobby/pasiune.
Astfel vei activa constant în grupuri sociale unde vei putea lega prietenii chiar cu interese comune, ceea ce e foarte important.

Asta e una dintre multele modalităţi., chiar una eficientă dpdv al un grup de prieteni morali cu iniţiativă şi voinţă.
Însă dacă nu vrei asta..caută prin restaurante, localuri, cluburi..prieteni "pierde-vreme" care mai au şi vicii.

Oricum, mai bine câţiva prieteni adevăraţi decât mulţi şi.

| Gamerita explică (pentru CristianB):

Thx te-am votat :*