Întrebare recomandată | Ana287 a întrebat:

am si eu o întrebare foarte urgentă. Trebuie sa trimit bani pe un cont bancar dar nu știu cum dacă merg la banca îmi trebuie si vreun cont ceva card? Sau pot plăti si cu bani cash?

5 răspunsuri:
| AlexandruSEV a răspuns:

Ai nevoie de ibanul contului respectiv, intri în banca te duci la ghișeu ii spui ca vrei sa depui x suma în contulx (ii arăți ibanul), și de plătit poți plăti cu Cash.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti merge la banca la care are cont persoana respectiva si depui cash direct in contul ei. Trebuie sa ii stii IBAN-ul (nr. de cont) si numele. Si trebuie sa ai si CI-ul tau la tine.

| Edmonds2342 a răspuns:

Nu îți trebuie neapărat cont. Te duci la banca respectiva cu buletinul și spui ca vrei sa depui niște bani în contul cuiva. Și vei plăti cash.

| shrink a răspuns:

Poti face transfer bancar din contul tau dk ai sau poti face depunere numerar pentru nr de cont si banca beneficiarului

| emăuboi a răspuns:

Ai nevoie de ibanul contului respectiv