| roberthuzmezan a întrebat:

Salut, am o întrebare legată de PayPal. Dacă am un cont Paypal dar nu am adăugat un card sau cont bancar la acesta, pot primi bani și plăti cu contul PayPal?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Asa cum ti-a raspuns UnseenShadow, Da. Poti
Nici nu iti recomand sa faci cumparaturi pe internet unde nu accepta paypal, decat daca esti foarte convins ca nu e nici un risc. Protectia pe care o ofera Paypal e super

| roberthuzmezan explică (pentru Goete):

Dar poate cineva sa îmi pună bani pe cont, nu?

| Goete a răspuns (pentru roberthuzmezan):

Da, iti poate transfera bani pe contul tau paypal, de pe un alt cont paypal.
Daca nu e o plata de servicii/ produse - pentru care ai plati tu comision - sa faca plata ca pentru prieten/familiar, si e scutita de orice comision atat din partea celui care iti transfera banii cat si din partea ta.

3 răspunsuri:
| TheCrusader a răspuns:

Da.