| AndruSV a întrebat:

Bună ziua! Urmeaza să fac un traseu mai lung, voi fi singurul șofer, vă rog frumos să-mi spuneți pe ce rută e mai ok de mers de la Suceava la Costinești?
Suceava-Roman-Bacau-Adjud-Focsani-Ramnicu Sarat-Buzau-Urziceni-Slobozia-Fetesti-Cernavoda-Costinet i; sau Suceava-Roman-Bacau-Adjud-Focsani-Braila-Fetesti-Cernavo da-Costineti?
Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Foloseste Waze. Iti zice in timp real cum e traficul.

| Gligore2000 a răspuns:

Eu cand am de mers la Suceava fac Buzau Focsani Ramnicu Sarat.
Drumul este foarte bun.

| ROberrt86 a răspuns:

Zona Cernavoda e cunoscuta pentru traficul din timpul saptamanii ( mai ales ca e cel mai aproape de constanta). Depinde din ce punct de vedere spui 'mai ok'. Ca timp ajungi mai repede pe ruta a a doua. Ai grija la drum, ai in jur de 600km care nu-s asa usor de facut singurel.

| AndruSV explică (pentru ROberrt86):

"Mai ok" mă refer la calitatea drumului, să nu fie plin de gropi, am înțeles că pe unele variante de traseu, drumul e destul de rău.