| xAnDrEyX a întrebat:

Cand deschid laptopul sta vreo 10 minute si incepe sa baraie destul de tare, ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Sau ai putea sa taci, tu ce zici?

Ai un compresor pe undeva prin curte, casa? Daca da, bagai niste aer prin fantele respectiv sa il cureti de praf, daca nu ai v-a trebuii sa iti cumperi unul de pe net, este cam 70 lei, chiar mai putin daca vei cauta indeajuns.

Daca nici asta nu rezolva problema, il desfaci si te uiti la ventilator, ii scoti eticheta de pe rotor si ar trebui sa aiba o gaurica cu mecanismul de invartire, pui acolo niste ulei de mecanisme fine, il invarti putin, mai pui putin, dar nu exagera, ca daca pui prea mult el nu dispare si se va scurge peste piese. Fa asta doar daca te pricepi.

3 răspunsuri:
| RazvanRo22 a răspuns:

Depinde, pot fii multe chestii, te poti duce cu el la un service sa vezi ce are.

| pisicutablue a răspuns:

Trebuie sa-l dschizi si sal cureti de praf pentru asta trebuie sa te duci la un service pentru a nu agrava lucrurile, scoti 50lei din buzunar dar nu risti sa-ti pierzi laptopul

| Mihai_Minzatu_1997 a răspuns:

Pai, incearca sa ii scoti bateria si sa il lasi conectat doar la incarcator si vezi daca merge.

| Seby90 a răspuns (pentru Mihai_Minzatu_1997):

Sau ai putea sa taci, tu ce zici?

Ai un compresor pe undeva prin curte, casa? Daca da, bagai niste aer prin fantele respectiv sa il cureti de praf, daca nu ai v-a trebuii sa iti cumperi unul de pe net, este cam 70 lei, chiar mai putin daca vei cauta indeajuns.

Daca nici asta nu rezolva problema, il desfaci si te uiti la ventilator, ii scoti eticheta de pe rotor si ar trebui sa aiba o gaurica cu mecanismul de invartire, pui acolo niste ulei de mecanisme fine, il invarti putin, mai pui putin, dar nu exagera, ca daca pui prea mult el nu dispare si se va scurge peste piese. Fa asta doar daca te pricepi.