| dsf a întrebat:

Care e semnificatia pietrelor pretioase? Adica are vreo importanta daca ii dau unei femei un inel cu safir, rubin sau smarald?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cristian si daca nu are ochii rosii sa nu-i dea rubin? laughing
Zodiile nu au intotdeauna piatra preferata sau benefica celui intr-o anumita zodie!
Inelul poate fi oferit si fara cercei!

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Curu bine ar avea ceva conotatii, asa ca ferestete sa oferi o asemenea bijuterie.
Daca oferi inel trebuie sa oferi si cercei.
Cauta sa asortezi cumva si la culoarea ochilor femeii.
Safir-albastru
Rubin-rosu
Smarald-verde
Poti consulta de asemenea si un zodiac sa vezi piatra favorita.

cristian
| cristian a răspuns:

Daca nu are ochii"rosii'' atunci sa-i dea un castravete.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Are importanta daca ea prefera ceva anume..., in acest caz ar trebui sa aflii discret ce prefera mai mult!
Daca nu are o preferinta anume, ar trebui sa aprecieze gestul, semnificatia gestului (daca este vorba de o cerere in casatorie) sau pur si simplu un cadou... Conteaza frumusetea inelului, modelul, cat de bine este realizat...
Semnificatia pietrelor este discutabila... Afla ce prefera ea! Important este sa-i placa ei!

April
| April a răspuns:

Are importanta numai daca ea fie prefera o anumita culoare sau piatra, fie. crede in semnificatia unei anumite pietre pentru zodia ei.Si mai important este ca tu sa ai aceste informatii despre preferintele ei inainte de a te hotara asupra darului...Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pietre pretioase si semipretioase la www.MunteleComorilor.ro