| FyTzE a întrebat:

Care e semnificatia titlului poeziei cantec de octavian goga? dau FUNDA! primuli raspuns ( corect)!

Răspuns Câştigător
| diavolitadulce a răspuns:

Sincer nu am citit poezia, dar ce e clar este ca titlul este in stransa legatura cu continutul. sper ca te-am ajutat

| FyTzE explică (pentru diavolitadulce):

Chiar deloc!

| diavolitadulce a răspuns (pentru FyTzE):

Imi pare rau ca nu am putut face mai mult. o citesc acum si iti spun daca am inteles ceva din ea

| diavolitadulce a răspuns (pentru FyTzE):

Ei bine nu am inteles. succes in continuare. e chiar greu

4 răspunsuri:
| anoniiimusss a răspuns:

Octavian Goga a scris poezia pentru o fata "Unde sunteti, ochi caprui?" si asa ne dam seama ca a scris poezia sub forma de cantec pentru acea fata de care era indragostit. Bafta!