| Alexandru0007 a întrebat:

Care este cea mai avantajoasa metoda de a trimite bani dintr-un oraș în altul, in afară de card? MoneyGram, posta romana?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Revolut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Revolut all the way.

| NLS a răspuns:

Paypal

transfer bancar prin Online Banking

Dar daca una dintre persoane nu are, ramane Western Union (si nu e deloc avantajoasa, comisionul e destul de mare).

| mastadont a răspuns:

Depinde la ce bancă ești. Eu la bt de exemplu pot să-i trimit unui prieten, sau chiar mie însumi dacă nu am cardul la mine, un cod din aplicație prin care poate să scoată banii fără card din bancomat, și nu se percepe comision. Asta în cazul că are nevoie de cash, dacă nu, atunci transferul bancar e cea mai bună soluție, se face instant din aplicație.

| dinaprilie a răspuns:

Posta romana.

| GPA a răspuns:

Poți prin PaySafe să trimiți banii, care, ulterior, pot fi retrași în conturile bancare.
Poți trimite bani prin Western Union sau MoneyGram, însă se aplică comisioane.

Prin internet Banking (dacă ți-ai configurat contul bancar) poți transfera bani către un alt cont bancar sau direct de la bancă, ca persoană fizică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moneygram e bun. Dar cel mai bine este prin paypal sau revolut dar asta e pentru cei mai digitalizati