| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun dictionar italian-roman si roman-italian? si care sa dea mai multe sinonime pentru un cuv?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am vazut acum pe siteul Teorei ca exista o editie mai noua a Adrianei Lazarescu, care cred eu ca este foarte bun. Eu folosesc Dictionar Universal care are o colectie de dictionare, printre care si un Dictionar Italian Roman. Partea frumoasa la este ca pe langa baza de date locala face si traducere automata de fraze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cele de la Teora.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Italiana vei invata.Este usoara...mai greu o sa fie cu accentul.

| Andromedda a răspuns:

Http://www.dictionar.ro/

este foatre bun...eu il folosesc de obicei la engleza;))

Spor la invatat!