| Ali55 a întrebat:

Care este numele si prenumele al lui "Stefan cel Mare"?

Răspuns Câştigător
| alessutz11 a răspuns:

Nu are nume, prenumele lui este Stefan al III-lea, iar "cel Mare" este cum sa zic... porecla lui primita datorita curajului, credintei si celorlalte calitati ale lui.

7 răspunsuri:
| AlabalaAnonim a răspuns:

Ștefan al III-lea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan al 3-lea Musatin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan Musatinul

| aty91 a răspuns:

Se numea Stefan al III-lea, dar era supranumit Stefan cel Mare si era fiul lui Bogdan al II-lea

| Eusunteu a răspuns:

Stefan cel Mare. daca n-ar fi asta numele lui.care?

| michidutza a răspuns:

Tudor Hutul
Sunt profesor de istorie...
fundita
app poti sa ma contactezi la id valy_mutu09 daca ai telefonul pe abonament
am nevoie de un mesaj care este gratuit dar mere numai pe abonament
oricum
o i buna

| kristinelu88 a răspuns:

Numele lui STEFAN cel MARE este:Stefan Voda, iar Stefan cel mare este numit pentru faptele si curajul lui::el este fiul lui Bogdan Voda al 2-lea...sa stiti...