| Andrei04072 a întrebat:

Care ma ajuta sa calculez ceva are FUNDA

Se face recensamant pe 2 hectare de padure, in 2010 s-au gasit 50 vulpi iar in 2011 s-au gasit 55 dintre care 20 pui
Sa se calculeze Rata natalitati, Rata mortalitatii, Rata cresterii

Care ma ajuta are Funda

1 răspuns:
| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Nu prea ştiu... dar să încerc. Mai intai Natalitate inseamna numarul de persoane/animale nascute intr-un an, iar mortalitate e opusul. Se vede ca in 2011 rata natalitatii a crescut fata de 2010, dar nu stiu ce legatura are asta cu mortalitatealaughing. Daca nu stii sa faci baga si tu ceva pe acolo si la sfarsit spune depre bilantul natural care inseamna diferenta dintre natalitate si mortalitate big grin Sper ca ti-am dat o idee ca nu cred ca te-am ajutat! Bafta :*