| Nelucojoc a întrebat:

Care sunt pasii la modul concret pe care o persoana fizica fara PFA trebuie sa ii parcurga pentru a face UBER cu masina proprietate personala?

Răspuns Apreciat de Editori
| SynapseNinja a răspuns:

În primul rând, dacă vrei să faci Uber cu mașina personală trebuie să te înregistrezi sub formă de PFA sau să îți faci un SRL și să pui ca obiect de activitate taximetria alternativă. Altă variantă, legal, nu există dacă vrei cu mașina personală sau să faci în regim propriu.
În al doilea rând, dacă nu-ți faci nici PFA și nici SRL, te poți angaja la o firmă parteneră cu Uber. Doar că am auzit că s-ar putea să îți dea respectiva companie mașină pe care să lucrezi, dar cred că depinde de firmă.
Îți las link cu cerințele pe care trebuie să le îndeplinești:
https://www.uber.com/ro/ro/drive/requirements/

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să se ducă la UBER.

| Wr3nch a răspuns:

Daca nu iti faci pfa va trebui sa te angajezi la o firma partener uber.

| SingleForOne a răspuns:

Intrii pe site-ul lor, si ei îți arata toti pasii, si tot ce trebuie sa stii (in mare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Itrila uber pe sytte scrie acolo tot.