| anonim_4396 a întrebat:

Care usturoi e mai sanatos - cel verde sau cel la capatana?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E ca si la ceapa: la capatana se foloseste in mancaruri, dar daca este si verde, atunci poti folosi si in loc de ceapa verde, dar are gustul specific de usturoi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Capatana este bogata in vitamineleB1, B2, PP, usturoiul verde contine vitaminaC, provitamina A. Ambele sunt sanatoase pentru organism.

| JustMeFlory a răspuns:

Cel verde!happy

| ciprian_8384 a răspuns:

Ambele sunt "sanatoase";
Usturoiul verde se pare ca este eficient in cancerul de san; celalalt e foarte bun impotriva parazitilor intestinali (consulam in cantitati rezonbabile); Ambele au nutrimenti necesari, totul in natura trebuie consumat echilibrat, fara excese cam toate sunt bune...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ambele variante sunt "sănătoase„.
Este un bun antifungic, antiseptic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie-mi place mai mult cel capatina, mai ales cind ii vad pe toti cum devin livizi si lesina in jurul meu rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor