| anonim_4396 a întrebat:

Care ceai e mai sanatos, cel verde sau cel negru?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru revigorare alegi ceaiul negru, pentru un metabolism mai bun, pentru detoxifiere prefera ceaiul verde.

auran
| auran a răspuns:

Ambele, fiecare are puterea lui tamaduitoare
http://www.medicina-naturista.ro/......negru.html

| JackieSue a răspuns:

Negru.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cel verde are rol de detoxifiere, cel negru este echivalentul cafelei (conține cofeină).
Ceaiul verde este folosit în curele de slăbire.
Alegi să consumi ceaiul pe care consideri bun.
Pa, pa.

| Skadred a răspuns:

Verde.

| valeria_2533 a răspuns:

Buna ziua!
Ceaiul verde il folosim in primul rand pentru oxidantii pe care ii contine.Asociat cu lamaie creste imunitatea organismului. Ceaiul negru este foarte excitant, deoarece contine multa teina.Acum depinde la ce vrei sa-ti foloseasca fiecare in parte.In functie de necesitatile tale. utilizeaza-le cu incredere.Succes! Valeria