| lilib a întrebat:

Cat costa pasaportul temporar?
e obligatorie taxa de urgenta?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru situaţii de urgenţă românii pot solicita paşaportul temporar, care se eliberează în cel mult 3 zile lucrătoare. Preţul de cost al paşaportului temporar este de 216, 0 lei (84, 0 lei contravaloarea paşaportului se achită la unităţile CEC Bank, 32 lei taxa consulară se achită la unităţile CEC Bank sau la trezorerie, după caz, şi 100 lei tariful suplimentar de urgenţă se achită la trezorerie), şi are un termen de valabilitate de 1 an.
Sursa: http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/
Pa, pa.

| ovidius a răspuns:

Daca e... TAXĂ, tu ce crezi? Oare e obligatorie? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.pasapoarte.ro/