| indragostit135 a întrebat:

Cate batai de inima pe minut sau pulsatii cum se zice e bine sa am in repaus la 17 ani dar dupa ce am alergat sa zic 2km?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCeMaiZici a răspuns:

Frecventa cardiaca normala este intre 60 si 80, mai mica la sportivii de performanta si mai mare la cei neantrenati. Dupa efort, reintoarcerea la normal se face in doua ore. Deci daca esti antrenat ai in jur de 55-60 si daca nu, 80-90.

2 răspunsuri:
| RANGE a răspuns:

Cam 70 normal si in efort cca 155 batai pe min

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa circa 5-10 minute pe undeva pe la circa 150 batai pe minut.