| Saya4321 a întrebat:

Cate batai pe minut are inima unei broaste?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Https://goo.gl/QLHFI1
Conform reference.com 40-50 de batai pe minut.

| Saya4321 explică (pentru CuriousStuff):

Sigur? Am o grila intr-o carte si am fix varianta asta de raspuns dar in barem o iau ca fiind gresita.

| Saya4321 explică (pentru CuriousStuff):

M-am uitat pe site-ul care l-ai mentionat, multumesc pentru raspuns, inseamna ca baremul/grila e gresita.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Saya4321):

Probabil exista o diferenta intre diferite rase(?!) de broaste, nu toate au aceeasi frecventa si baremul e facut dupa cartea din care trebuia sa inveti. Daca in acea carte scria ca au 100 de bpm aia era varianta corecta.

| Saya4321 explică (pentru CuriousStuff):

Nu specifica in nici o carte din cele pe care trebuie sa le invat numarul de batai, de aceea am intrebat aici.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Saya4321):

Atunci poti sa faci contestatie daca nu e prea tarziu.

6 răspunsuri:
| Crisan_Emanuela_D_1994 a răspuns:

Aproximativ 40-50.