| cristina45crisss a întrebat:

Cate ore faci de la Iasi la Timisoara cu masina?

Răspuns Câştigător
| Ganimede a răspuns:

Iași
România
1. Mergeţi spre Strada Sfântul Lazăr est pe Şosea necunoscută
72 m
2. Viraţi dreapta la Crama Murfatlar pe Strada Sfântul Lazăr
Treceţi pe lângă Petrom (pe partea dreaptă)
550 m
3. Viraţi la dreapta pe Splaiul Bahlui Mal StângTreceţi pe lângă AUTO MAYER SRL (pe partea stângă peste 650 m)
1, 2 km
4. La sensul giratoriu, luaţi-o pe a 3-a ieşire pe Strada Silvestru
Treceţi pe lângă BRD (pe partea dreaptă peste 900 m)
1, 0 km
5. La Intersectie Gara, continuaţi pe Strada Străpungere SilvestruTreceţi pe lângă Salon Ideal Contur Iasi - Saloane Infrumusetare Iasi (pe partea dreaptă)
1, 0 km
6. Continuaţi pe Șoseaua Moara de FocTreceţi pe lângă URBIO (pe partea dreaptă)
750 m
7. Continuaţi pe Strada CantaTreceţi pe lângă Biserica Sfanta Treime (pe partea dreaptă)
1, 2 km
8. Continuaţi pe Strada Luca Arbore
270 m
9. Continuaţi pe DN28/E583Treceţi printr-un sens giratoriu
Treceţi pe lângă OMV (pe partea dreaptă peste 41, 6 km)
68, 0 km
10. Viraţi uşor la dreapta către DN2/E85
240 m
11. Mergeţi drept înainte pe DN2/E85
Treceţi pe lângă Biserica Ortodoxa Sfanta Fecioara Maria (pe partea dreaptă peste 7, 0 km)
16, 1 km
12. Viraţi la stânga pe DJ208GTreceţi pe lângă Biserica Adventistă Vad (pe partea stângă peste 17, 3 km)
27, 0 km
13. Viraţi la dreapta pe DN15DTreceţi pe lângă Rubens Caffe (pe partea dreaptă peste 9, 8 km)
10, 7 km
14. Continuaţi pe Strada Mihai Viteazul
150 m
15. La BENDALUCI S.R.L., continuaţi pe Strada Petru RareşTreceţi pe lângă Petrom Obor (pe partea dreaptă)
800 m
16. Continuaţi pe Strada Ştefan cel Mare
84 m
17. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe Strada Ştefan cel MareTreceţi pe lângă Biserica Sfintii Trei Ierarhi (pe partea dreaptă)
750 m
18. Viraţi la stânga pe Strada Mihail Sadoveanu
500 m
19. Viraţi dreapta la Fonomat partener Orange pe Bulevardul Decebal/DN15
Continuare direcţie pe DN15
Treceţi printr-un sens giratoriu
Treceţi pe lângă Lory Lary Non Stop (pe partea dreaptă peste 1, 0 km)
25, 4 km
20. Viraţi la stânga pe DN12CTreceţi pe lângă Biserica Adventistă Bicazu Ardelean (pe partea dreaptă peste 14, 3 km)
56, 6 km
21. Viraţi la stânga pe Strada Carpaţi/DN12Treceţi pe lângă Pazan Eniko (pe partea dreaptă)
140 m
22. Faceţi prima la dreapta pe Strada Kossuth Lajos/DN13B
Continuare direcţie pe DN13B
Treceţi pe lângă CAMBUS ALPINA S.A. (pe partea dreaptă peste 2, 4 km)
50, 6 km
23. Viraţi uşor la dreapta la Praid Travel pentru a rămâne pe DN13B
20 m
24. Viraţi uşor la dreapta la Praid Travel pentru a rămâne pe DN13B
47 m
25. Continuaţi pe DN13ATreceţi pe lângă Makfalvi Benzinkút (pe partea dreaptă peste 19, 4 km)
42, 7 km
26. Continuaţi pe DJ142Treceţi pe lângă Biserica Reformată Seuca (pe partea stângă peste 32, 1 km)
34, 2 km
27. Viraţi uşor la stânga pe Strada CFR-ului
800 m
28. Faceţi a treia la stânga pe Strada Armatei/DN14A
Treceţi pe lângă Biserica Greco-Catolică "Sfânta Cruce" (pe partea stângă peste 450 m)
1, 3 km
29. Viraţi la dreapta pe DJ107DTreceţi pe lângă Biserica Ortodoxă Adămuş (pe partea stângă peste 4, 9 km)
5, 1 km
30. Viraţi la stânga pe DJ107Treceţi pe lângă Poliția Adămuș (pe partea stângă)
9, 1 km
31. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe DJ107Treceţi pe lângă Casa dintre Vii (pe partea stângă peste 6, 0 km)
24, 2 km
32. Continuaţi pe Strada Simion Bărnuţiu/DN14BContinuare direcţie pe DN14B
Treceţi pe lângă TÂRNAVELE (pe partea stângă)
750 m
33. Viraţi la stânga la Bisericuta Romano Catolica pe Strada Gheorghe Doja/DN14B
Treceţi pe lângă Auto VAG Parts (pe partea dreaptă)
170 m
34. Viraţi la dreapta pe Şoseaua Clujului/DN14BContinuare direcţie pe DN14B
Treceţi pe lângă Benzinăria Lukoil (pe partea dreaptă peste 1, 4 km)
18, 8 km
35. Continuaţi pe DJ107BTreceţi pe lângă Rustiq (pe partea dreaptă peste 7, 1 km)
7, 2 km
36. Viraţi la stânga pe DN1/E81Treceţi pe lângă Astoria (pe partea stângă peste 2, 9 km)
3, 8 km
37. Viraţi la stânga pentru a rămâne pe DN1/E81Treceţi pe lângă ATP Exodus - Alba Iulia (pe partea dreaptă peste 6, 9 km)
11, 4 km
38. Viraţi la dreapta pe DJ107C
8, 4 km
39. Viraţi la dreapta pe DN7/E68Treceţi pe lângă Strabag (pe partea dreaptă peste 10, 7 km)
20, 5 km
40. Viraţi uşor la dreapta pe DJ705
39 m
41. Unghi strâns stânga pentru a rămâne pe DJ 705
110 m
42. Continuaţi pe DN7/E68Treceţi pe lângă Aral (pe partea stângă peste 5, 1 km)
19, 1 km
43. La sensul giratoriu, urmaţi Prima ieşire spre rampă pe A1
2, 2 km
44. Intrare pe A1
14, 8 km
45. Ieşiţi
550 m
46. La sensul giratoriu, luaţi-o pe a 2-a ieşire pe DN76
1,0 km
47. Continuaţi pe DN7/E68
17, 4 km
48. Viraţi la stânga pe DN68ATreceţi pe lângă Petrom (pe partea dreaptă peste 7, 5 km)
76, 2 km
49. Viraţi la dreapta pentru a intra pe Centura Lugoj/DN6Continuare direcţie pe DN6
Treceţi prin 3 sensuri giratorii
Treceţi pe lângă Lukoil (pe partea stângă peste 29, 2 km)
59, 7 km
50. La sensul giratoriu, luaţi-o pe a 2-a ieşire pe Strada Martin Luther
Treceţi pe lângă Simultan (pe partea stângă)
350 m
51. Strada Martin Luther virează uşor stânga şi devine Bulevardul Revoluţiei din 1989Treceţi pe lângă Hotel Continental (pe partea dreaptă)
400 m
Timișoara
România cel mai scurt traseu 643 km, 9 ore 36 de minute

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Aproximativ 9 ore

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci mai mult de 10 ore, nu poti conduce in continuu, mai face pauze, mai treci prin orase unde e aglomeratie etc

| NevastuicAaA a răspuns:

8-9 ore.Depinde si de trafic.

Ps.Cand mai vreai sa calculezi distante google harti este o solutie mai buna decat tpu.Iti calculeaza instantaneu.

Ai in stanga : "Obțineți indicații de orientare", introduci ruta si iti spune indicatii.Dar sa iei in calcul si vremea, aglomeratia

| FantaZEW a răspuns:

Buna! Iasi-Timisoara 643 km 9 ore 36 de minute, consum 8, 5l/100km deci daca mergi cu masina cheltui cam 345 ron pe benzinawinking funda puppy dog eyes?

| suntserios a răspuns (pentru FantaZEW):

Iaca na, masina mea consuma 6.5 la drum lung, teapa

| biancaiuliana a răspuns:

In jur de 10 ore