| ratzuska a întrebat:

Cati ani traieste cainele meu e bichon matiz

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Bichonul maltese traieste in jur de 12 - 15 ani.
Daca este MATIZ traieste pana il avariezi foarte tare intr-un accident, ceea ce nu iti doresc.
Daca pe cainele tau de rasa bichon maltese il cheama Matiz, traieste, asa cum ti-am scris mai sus 12 -15 ani, daca Doamne fereste nu i se intampla si lui ceva rau inainte de a-si da obstescul sfarsit.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca-i schimbi uleiul la timp, daca nu tragi prea tare de el, daca-i faci toate reviziile si nu-i pui benzina cu scame, poate sa te tina si 20 de ani.
Desi, am vaga senzatie ca te referi la cainele de rasa Bichon MALTEZ. Aici, se cam schimba datele problemei.

| tarziu a răspuns:

Micul gigant? laughing poate ca e maltezwinking

| danbnz a răspuns:

Daca e MATIZ, traieste pina il calca dinozaurulwinking

| AlinaOneDirection a răspuns:

Vrei sa-ti cumper un MATIZ vezi ca e mai scump decat cainele care-l vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu pui mai mult de 4 persoane pe el (ca nu ii calul lui Harap-Alb) poate te tine 10 ani. aaa, si inca ceva, stiu ca matizu merge maxim 120 km/h, sa nu concurezi cu el la curse de caini daca nu ai casco!

| davonstar3 a răspuns:

Si eu un bichon MALTESE si un jur de 12 -15 ani