| Alin123y a întrebat:

Ce anume trebuie sa stii daca lucrezi in domeniul constructii? adica trebuie sa ai experienta in domeniu sau inveti in timp? sau mai bine zis trebuie sa fii bun la munca si nu iti trebuie informatii ca un simplu incepator un fel de salahor.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti lucra in constructii ca muncitor calificat (zidar, fierar-betonist, tencuitor, etc), daca ai calificarea necesara sau ca muncitor necalificat.
Pentru a lucra ca muncitor calificat trebuie sa stii meseria respectiva iar ca necalificat sa ai un fizic corespunzator ca sa poti cara greutati, sa sapi, etc.

Răspuns utilizator avertizat