| apademasa a întrebat:

Ce credeti ca inseamna:"progres si schimbare"? trebuie sa stiu urgent!

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

"progres si schimbare" asa cu ai scris e greu de definit pintr-o singura expresie dar daca te refei la progresul si schimbarea luate in ansamblu poate insemna evolutie/cunoastere dar pot diferi din punct de vedere artistic cum ar fi pictura/filmul.

TOTUL E SA INTELEGI ce vrea cine i-ti pune aceasta intrebare si in ce context!

cultural/muzical/politic /ideologic/etc

| Lupas_Sergiu_1993 a răspuns:

Intr-un cuvant ar fi evolutie

| DragosC a răspuns:

Adica pe masura ce progresezi, te schimbi. Acum depinde la ce anume te referi. Cum zice si Sergiu, intr-un cuvant se poate defini evolutie.