| mariacris98 a întrebat:

Ce este IMVU? Tot aud intrebari de genul: "Aveti cont pe IMVU?" si nu stiu ce inseamna.

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

"Ce este imvu?
Este un chat 3D in care poti vorbii cu tot felul de oameni.
Pentru a juca este simplu.Trebuie sa te inregistrezi pe www.imvu.com si sa urmezi pasi lor, apoi sa instalezi imvu client care il primesti de la ei.
Ai credits si ii folosesti pentru haine.
Este o lume virtuala asemanatoare cu celebrut Second Life, dar nu asa de prietentios si de greu de folosit.
Poti sa te afli cu mai multi intr-o camera si sa discuti, dar in acelasi timp cu alte persoane in alta camera."
Sursa: http://all-in-one.crazy4us.com/t910-imvu

5 răspunsuri:
| AleDia a răspuns:

IMVU este un joc in care ai avatar, te imbraci, ai casa...ca o viata reala

| ゆい a răspuns:

Buna! IMVU este un joc de socializare. Are membrii de pe toate continentele. Ai un avatar, il imbraci...ai o relatie...este ca o viata reala ^_^

| MikidutzaEdy a răspuns:

Salut. imvu este ca yahoo messengerul dar numai ca ai un avatar al tau,faci bani cumperi haine, case, etc si este foarte distractiv poti sa-ti faci prieteni din toata lumea...plzzzzz funda:*

| Cσcσ a răspuns:

IMVU este un fel de chat 3d unde iti faci un avatar si vorbesti cu tot felul de oameni, te imbraci blah! blah! blah!
este ca un fel de viata virtuala.

| Lariiiiiisss a răspuns:

Pana si Ronnix joaca. Nu este asa?