| Sergiu2k12 a întrebat:

Ce face virusul worm?

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Un vierme (worm) este un program cu auto-replicare care este daunator pentru retele. Un vierme foloseste reteaua pentru a-si multiplica codul pe calculatoarele din retea, de cele mai multe ori fara nici o interventie din partea utilizatorului. Acesta este diferit de un virus pentru ca un vierme nu are nevoie sa se anexeze la un program pentru a infecta un host. Chiar daca viermele nu dauneaza datelor sau aplicatiilor de pe host, el este daunator pentru retele deoarece consuma latimea de banda.
Uite aici un site unde iti explica tot ce vrei despre virusi https://rstcenter.com/......rojans.rst
funda?

2 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Isi face de cap laughing

| michael5813 a răspuns:

Pai ce sa faca!? "mwormaie"!