| AdelaOT a întrebat:

Ce inseamna cand spargi un borcan cu miere? superstiții!?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa aduni cioburile. Nu există nici o superstitie.

| Simpatic a răspuns:

Cand spargi un borcan cu miere, inseamna ca ai facut risipa, mai ales daca era miere de manukawinking laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inseamna ca l ai scapat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu inseeamna absolut nimic, ai risipit mierea care costă multi bani, bani grei.

| johnnny123 a răspuns:

Înseamnă că legea gravitației încă funcționează.

Chiar nu înțeleg nevoia asta a unor oameni de a atașa o "semnificație ascunsă" fiecărui eveniment banal. La fel de bine poți să întrebi "Ce înseamnă dacă astăzi s-a afișat întreținerea?"

| StoicAnalysis a răspuns:

Inseamna ca esti neatent sau nebun. Depinde daca a fost sau nu cu intentie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit nicio superstiție legata de borcanul cu miere. Până acum.
Probabil nu o sa se întâmple nimic, dar o sa fie păcat de acea miere vărsată pe jos.

| Dragobeta a răspuns:

Voi credeti in superstitii dar va considerati mai evoluati, mai destepti dect bunicii vostri?
Dovediti contrariul. Jenant!

Răspuns utilizator avertizat
| Cavaler001 a răspuns:

Nu mai crede in superstitii.
Inseamna ca nu ai fost atenta atat happy

| KaiSmile27 a răspuns:

Eu știu ca superstiția e ca daca spargi ceva spargi ghinionul?