| KingJulien a întrebat:

Ce inseamna perescurtarea,, k,, in engleza?
funda urgent!

15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! e o prescurtare folosita de tineri pe mess, facebook..si inlocuieste cuvantul OK, adica ai inteles...esti de acord cu ce a zis X. ceva de genu...
O seara bunahappy

| pwp a răspuns:

Ok happy

| Pimpux a răspuns:

K = chei, adica chei. acum depinde ce chei: cheile nerei, chei in cap, chei de usa, chei de masina. chei chei

| piticoth a răspuns:

Ok straight face

| unknownn a răspuns (pentru piticoth):

Asculta justin bieber, ce sa-i facilaughing e pitipoanca, credea ca OK este in romanesterolling on the floor

| piticoth a răspuns (pentru unknownn):

straight face Ciudat. nici macar nu ma cunosti si zici ca sunt pitipoanca... in fine numai comentez... e treaba ta ce crezi, eu stiu ca nu sunt asa.

| demonangel24 a răspuns:

Inseamna " ok ". Funda?

| Angellify a răspuns:

K-ok...

| tibimessi a răspuns:

K inseamna ok ..nu asculta pe undefined. sper ca ti-am fost de folos.bafta!

| unknownn a răspuns (pentru tibimessi):

Nici n-are cum sa ma asculte ca nu sunt cantaret.

| tibimessi a răspuns (pentru unknownn):

Foarte inteligent...

| unknownn a răspuns (pentru tibimessi):

Pai stiu, nu degeaba mi se spune Hannibal

| tibimessi a răspuns (pentru unknownn):

Imi inchipui.laughing

| AndreY215 a răspuns:

De cele mai multe ori inseamna ''ok'' dar mai inlocuieste si ''pentru ca'' dar cum sunt multi analfabeti in tara noastra trebuie sa iti dai tu seama ce inseamna laughing daca poti sa intelegi ceva rolling on the floor succes in descifrarewinking

| ionvasilescu349 a răspuns:

Bine.