| JamilaGizeh a întrebat:

Urgent! Ce inseamna : 'penpal' si 'penfriend' in engleza?

Răspuns Câştigător
| Bubulutsaa a răspuns:

Pen=stilou si friend=prieten penfriend=stiloul prieteniei big grin! sau ceva de genu thinking ''pal''. nu mai stiu thinking sad. sper ca ti-au fost de folos!:*

| Jennelle a răspuns (pentru Bubulutsaa):

Stiloul prieteniei? NO WAY! waiting Penfriend=o persoana cu care comunici prin scrisori tongue

| Bubulutsaa a răspuns (pentru Jennelle):

laughing! hei Jen! happy scuze ca intervin dar am spus 'ceva de genu`'. sunt dabea a 7-a. nu stiu toate expresiile in engleza sau toate lucrurile. le voi invata pe parcurs, scumpoo :* totusi. multumesc pentru argumentwinking.

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

De fapt, nu are o traducere exacta in romana. "Penpal" si "penfriend" inseamna acelasi lucru in engleza, adica o persoana cu care comunici doar prin scrisori, de obicei o persoana dintr-o alta tara cu care tii legatura astfel.

| Bubulutsaa a răspuns:

Off. acum mi-am amintitt :d! 'pal'=tovaras, amic, prieten!:d

| Bubulutsaa a răspuns:

Multumesc de funda!:d