| AGOR a întrebat:

Ce inseamna prezentare powerpoint si cum se face?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Prezentare cu imagini in Powerpoint parte integranta a Microsoft Office.
Uite aici cum se lucreaza: http://www.youtube.com/watch?v=sIrG6fzS8Go

| XxAnonimuXx a răspuns:

Power point este un program cu care poti pune poze poti sa scrii despre el faci u nsubiect si se poate viziona poate imaginea sa se miste daca vrei

| andreicaia99 a răspuns:

Cum sa iti explic prezinti un anumit lucru faci un fisier cu acela ( pui ce informatii vrei tu ce poze vrei etc pui culori si marimea scrisului etc) si apoil il pui pe un cd/dvd si il prezinti. ai si tu in pc asa ceva dai click dreapta apoi dai la ''nou'' si scrie Microsoft PowerPoint

| madalina4s a răspuns:

Microsoft Office este u pachet de programe in care se gaseste si Power Point.Prezentările PowerPoint constau dintr-un număr de pagini individuale sau "cadre" sau "slide"-uri. Termenul "slide" este o trimitere la proiector de diapozitive. Diapozitive pot conține text, grafică, sunet, filme, și alte obiecte, care pot fi aranjate în mod liber. Acestea pot fi create atât separat, cât și cu ajutorul unui șablon sau "Slide Master".
Prezentarea poate fi imprimată, afișată în direct pe un calculator, sau cu ajutorul unui proiector video.