| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Ce inseamna ridicarea urechilor la cainele Ciobanesc German inainte de 2 luni? Cine poate sam raspunde s-o faca...

Răspuns Câştigător
| pure9 a răspuns:

Eu cunosc pe cineva care are un Ciobanesc German de 2 luni si un pic si are urechile lungi si ridicate. Am inteles ca pana la un an nu trebuie sa ii pui mana pe urechi pentru ca se vor lasa in jos. big grin

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Eu cred ca e la fel ca si la toti cainii, nu conteaza varsta si nici rasa, asa sunt toti caini ridica urechile(sau ciulesc ureschile se mai spune la caini). Succes!

| Ombilic a răspuns:

Nu e vorba de ciulit urechea.
la caini astia li se taie urechile ca sa stea drepte in sus.
cauta poze cu ciobanes german pui si matur. puiul are urechile lui de la mama natura iar batranu le are ascutite si ridicate.