| andtreeaandreutza a întrebat:

Ce inseamna scene bua pe hi5?

1 răspuns:
| ahahhah a răspuns:

. Scene kids au deja un stil foarte popular, care a aparut cam in acelasi timp cu Emo Kids.Au, evident, propriul stil de a se imbraca, au o atitudine specifica, propriul limbaj, prefera anumite genuri de muzica si au o parere foarte buna despre ei

Parul: este cel mai important element din look-ul lor.Deobicei prin par apar tot felul de suvite colorate, insa acesta trebuie sa fie foarte drept (de obicei fiind intins cu placa). Un alt accesoriu specific acestei mode este de obicei ceva de copii viu colorat precum:bentite, agrafe, panglici etc.

Make-up:Eye-liner negru, farduri de culori diferite.

Cat pentru alte accesori:margele, lanturi cu chei sau inimi frante, bratari, curele, ochelari xxl.

Acestia sunt fani exagerati de mari, al animeului Hello Kitty specific un anime Kodomo(pentru copii). Restu timpului liber il ocupa cu socializarea cu alte persoane, pe diferite seituri, socializarea fiind foarte importanta pentru ei.