| DanaQ a întrebat:

Ce modalitati de expediere de colete din Ro. in SUA cunoasteti, in afara de Posta Romana? Prin posta, am inteles ca pentru un singur kg taxa este de 80ron, adaugandu-se cate 40ron pentru fiecare kg in plus. Mi se pare foarte mult. Mai sunt si alte posibilitati? alti curieri care livreaza in strainatate cunoasteti?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Mai exista si o alta cale mai simpla si mult mai ieftina si mai rapida.
Daca cunosti pe cineva care vine sin RO spre state dai aluia sati duca pachetu laughing bine cu conditia sa locuieasca in orasul unde doresti tu sa trimiti.
Pentru fiecare kg in plus, in care plus?laughing Pai nu ai spus ca ar exista o limita de 80 de lei, adica platesti 80 de lei pana la amx X kg asa trebuie sa spui, iar daca depasesti X kg alea pentru fiecare kg dai 120 de lei.
Eu nu vad ce ai putea sa trimiti in State din RO laughing Poate invers da,insa sa vin cu pachet din RO sincer nu prea vad ce as putea cara, sau duce in state din RO.
Poate vrei sa exporti saracia,laughing aia da e o idee
Alti curieri? Fedex, UPS, mai era una am uitat, dar daca cauti cu google, ori cautai in loc sa inrebi pe aici aflai deja toate optiunile deja laughing dar probabil nu stii ce sa cauti pe google laughing asta da laughing laughing