| Scimitar1 a întrebat:

Este nevoie sa semnez pentru primirea pachetului prin Posta Romana? Mi se livreaza ceva pentru care as prefera sa nu semnez.

De asemenea, cand am primit colete din Statele Unite a trebuit sa le iau de la un alt oficiu, nu cel local. (de la vama, din cate au spus ei). Acelasi lucru se aplica si la colete din UE?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca trebuie sa semnezi, prin aceasta se confirma primirea coletului si posta este descarcata de raspunderea pentru colet.
De regula toate coletele externe se ridica de la vama.