| Marius131415 a întrebat:

Ce parere aveti de jobul editor video in imovie? Oricum e la nivel de beginner.

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e platit bine in raport cu timpul 'pierdut' in fata monitorului, am o parere foarte buna.
E destul de usor/relaxant editatul video.

| Marius131415 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,e usor, dar necesita un nivel de atentie distributiva sau mi se pare mie?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Marius131415):

Nu mi se pare. Trebuie sa ai mereu in minte produsul final, si sa ai rabdare sa editezi frumos fiecare cadru.
Trebuie concentrare, dar totul merge pe acelasi fir, iar programul este simplu.

| Marius131415 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Inteleg man, dar ai idee unde as putea sa vorbesc cu clientii?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Marius131415):

Inscrie-te pe o platforma de freelanceri, fa clipuri demo si urca-le pe Youtube pe post de reclama, fa-ti o pagina de Facebook cu datele tale si descrierea serviciului.
Un pont ar fi sa te angajezi part time la un fotograf, sa lucrezi ceva foto/video pe langa el, ca sa prinzi chestii profesionale ce tin de meserie, si eventual sa incepi sa-ti construiesti numele.
Daca nu esti activ in domeniu, nu vei avea clienti.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mi se pare un job ok dar depinde de tine daca stii sa faci ce vor ei. Daca e doar de pus trazitii intre cadre, traiat din film, pus muzica sau asa ceva, e foarte usor. Eu fac editare asa basic si nu mi se pare mare lucru. Daca iti convine cu cat esti platit si e usor ce iti cer, e ok sa fe bagi.

| Marius131415 explică (pentru Aasdfghj):

Înțeleg,dar știi și meserii mai simple? Unde nu necesita ficus așa bun.

| Marius131415 explică (pentru Aasdfghj):

Dar unde as putea sa găsesc clienți? Pentru editare.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Marius131415):

Poti sa cauti pe fiverr, upwork, olx, Facebook. Fa si o pagina de Youtube in care se prezinti ce faci, poate si una de Facebook, nu cred ca ar strica.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Marius131415):

Mai simple? Pai cat de simplu vrei? Mergi si da cu matura sau fa curat pe la birouri. Mi se pare ceva simplu asta. Gaseste ceva ce stii sa faci daca la asta nu te pricepi.