| waXonwaXoff a întrebat:

Ce parere aveti de urmatoarele afirmatii:

Ca sa ai succes la profesori trebuie sa inveti, ca sa ai succes la colegi trebuie sa arati bine, sa te comporti bine cu ei.

Pt profesori, un elev bun este cel care se comport bine la ore, care invata mereu la orice materie, care se imbraca cum trebuie, adica nu vine diferit imbracat.Si pentru elevi, e elevul care e mai glumet, care face mai multa caterinca, care se imbraca intr-un stil, adica moda care e acum.

Scoala bineinteles ca premiaza elevii care au rezultate, dar pentru copii, pentru elevi conteaza cel care se imbraca mai cool, cum zic ei, cel care face lucruri nebunesti, cel pe care to

2 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Mda, asa e. Cred ca e bine ca un elev sa le aiba pe amandoua. Sa se comporte pe placul profesorilor, dar si al colegilor. Ar trebui sa poarte ceva la moda, dar decent. Poate fac si "lucruri nebunesti" atat timp cat nu sunt exagerat si depasesc limita bunului simt. Eu cred ca pot fi combinate.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| camy417 a răspuns:

1. ca sa ai succes la profesori trebuie sa pari ca inveti si ca sa ai succes la colegi trebuie...nu stiu, niciodata nu m-am impacat cu ai mei colegi

2pentru un profesor, un elev bun este cel care isi da interesul, nu conteaza cat de mult invata sau cum se imbraca atat timp cat se vede cal il intereseaza si pentru elevi este cel care e mai glumet (in pauze) si care ajuta la teste (nu conteaza moda

la a 3 afirmatie nu am inteles legatura dintre premierea elevilor si n\moda dar am vazut ca te-ai legat mult de moda. De ce oare?