| Brehuescu_Horia_1977 a întrebat:

Ce pot patii daca nu voi platii o amenda la RatBV? Nu am primit nici o chitanta sau ceva de genul doar m-a notat pe un carnetel. Mi a spus sa merg maine la ei la sediu sa rezolv

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ti a luat datele din buletin?

| AdelinaC a răspuns:

Daca nu o platesti ti se va pune la impozit.Nu conteaza ca nu ai chitanta, ei iti falsifica semnatura la sediu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi cumva la Rat Brașov? Eu sunt din Brașov și în mod normal trebuie să plătești amenda pe loc de 65 lei. Nu știu prea multe detalii, la cât am fost eu prins circulând fără bilet...

În mod normal poate să îți oprească din salariu o amendă neplătită. Dar tu dacă ai zici că a trecut datele numai în carnețel... Nu știu ce sa zic.

| mgtow a răspuns:

Daca esti minor scapi usor, dar daca au datele din buletinul tau rezolvati damblaua ca sa nu apari pe lista de neplatnici. O sa faci un contract de imprumut bancar odata si vad aia ca esti cu belea te vor respinge pe loc

| Bizon95 a răspuns:

Se trimit ca impozit si se maresc punitiv daca intarzii!