| PimballWizzard a întrebat:

Mergeam spre casa cam pe la ora 10 seara, veneam de la un joc de airsoft (nu am avut replica la mine dar eram imbracat in camunflaj) si am fost oprit de 2 politisti, mi-au cerut buletinul si cum nu l-am avut m-au intrebat unde stau si cum ma cheama apoi unul din ei a notat totul într-un carnetel.

Intrebarea mea este o sa ma trezesc cu vreo amenda in posta maine? Sau o sa ma afecteze mai tarziu cand o sa dau la scoala militara?

Sincer sa fiu m-am panicat si am uitat sa intreb daca nu am facut ceva bine dar tot ce am facut era sa merg

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu cred ca iti va veni vreo amenda acasa pentru ca acei politisti te-au legitimat pentru o procedura de rutina ca patrulau prin zona aia.

| Emma30555 a răspuns:

Singura amenda ar pute fi ca nu porti buletinul la tine. Dar nu e ceva atat de grav incat sa te afecteze pe viitor

| mihaela0908 a răspuns:

Nu o sa Primești nicio amenda și nici nu o sa te afecteze la școala militară. De refula, după ora 10 seara, poliția mai patrulează și are tot dreptul sa legitimeze pe oricine. Cel mai probabil se plictiseau?