| Kidz_Creativ_1993 a întrebat:

Am lipit un afis pe o cladire in oras, mi-au fost luate datele de catre politisti si mi s-a spus ca daca pana maine nu aduc autorizatie o sa primesc amenda. Pot sa-mi de-a amenda daca eu nu am semnat nimic? pur si simplu mi-au luat datele + ca mi-au scris numele gresit in carnetel.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pot sa-ti dea amenda, daca nu le duci autorizatia. Daca, in procesul verbal de contraventie, numele nu va fi corect atunci poti sa faci plangere contraventionala si sa soliciti anularea procesului verbal. Numai bine!

| Hevnoraak a răspuns:

Tovarăș tu ai lipit un afiș fară drept pe un spațiu nepermis, la ce te aștepți.

| Kidz_Creativ_1993 explică:

Pai da nu inteleg cum straight face? daca imi ia datele dupa net de exemplu si li se scoala lor sa-mi scrie o amenda pentru nu stiu ce? pot sa arunce asa cu amenzi cand vor? straight face

| Ioandelasal a răspuns (pentru Kidz_Creativ_1993):

Lasa situatiile ipotetice, tu ai comis fapta, asa ca trebuie sa platesti, daca te vor amenda.

| Kidz_Creativ_1993 explică:

Eu nu inteleg ce sa platesc daca ei nu au nici-o dovada laughing))))