| Yagami a întrebat:

Ce poti face cu o bucatica de sulfat de cupru?[dau funda]

Răspuns Câştigător
| Tops a răspuns:

Poti face cupru bagi cuie de fier(sa nu fie ruginite) in sulfat de cupru(+apa desigur) si astepti 5min si o sa ai un cui de cupru( un mic strat nu te gandi la nu stiu ce cantitate) ATENTIE foloseste manusi sau daca nu poti lega cuiul cuo ata

1 răspuns:
| TraficantDeVise10 a răspuns:

Se mai numeste PIATRA VANATA.
Pai o poti folosi in alte reactii, de exemplu sa obtii alte saruri de cupru, sau ca reactiv in chimie anorganica.De asemenea poti sa il folosesti ca sa vezi daca in ceva exista apa, la identificarea apei.

Funda?