| ioana2011 a întrebat:

Ce resurse are orasul Deva?

5 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Ca orice oras fara mare industrie, resursa umana e ce mai importanta. Adica forta de munca, oameni. Problema ar fi gradul de calificare al lor, domeniul de calificare si lipsa locurilor de munca in acel domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Principalele resurse naturale sunt constituite din : minereuri feroase, minereul complex, lemn, fructe de pădure, plante medicinale, cariere de piatră şi talc.
Sursa, http://www.referat.ro/referate/Planul_Orasului_Deva_d8370.html
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net.

| tr3ig a răspuns:

Oamenii sunt cea mai mare resursawinking

| crazydubstepmix a răspuns:

Resurse naturale :
Principalele resurse naturale sunt constituite din : minereuri feroase, minereul complex, lemn, fructe de pădure, plante medicinale, cariere de piatră şi talc.