| ITIK a întrebat:

Ce zice-ti este bun aceasta placa video pentru un procesor de 1, 8ghz si 1gb ram? Si ma pot juca euro truck simulator 2?

http://www.emag.ro/......ECVL7BBBM/

9 răspunsuri:
| ClauCS99 a răspuns:

Pai da e buna dar totusi pentru un 1.8 e cam puternica eu zic sa mai upgradezi procesorul sau sa iei una de 512 mi se pare ca merge si pe 512 dar faci cum vrei eu zic ca merge.

| BeYourSelf7 a răspuns:

E cam puternica..sa nu ai surprize neplacute dupa..pentru joc e foarte bunahappy

| ITIK explică (pentru BeYourSelf7):

Ce surprize neplacute sa am?

| BeYourSelf7 a răspuns (pentru ITIK):

Ti se poate arde procesorul. Poti lua una de 512 mb. E destul de buna, nu trebuie de 1 gb. Sincer sa fiu nu e nici diferenta asa mare. Si cu bani ramasi mai poti cumpara niste ram sau sa pui la ciorap si poate iti iei un procesor mai bun.

| ITIK explică (pentru BeYourSelf7):

Trebuie sa-mi schimb si placa de baza sa-mi pun alt procesor, si placa video de 512 am mai avut.Chiar exista sanse mari sa mii se arda procesorul, comanda am dat-o si trebuie sa ajunga cat de curand, acum ce sa fac?

| BeYourSelf7 a răspuns (pentru ITIK):

Poti incerca, dar trebuie sa-ti asumi riscul.
Exista 3-4 variante in cazul tau.
1.Risti.
2.Suni si anulezi comanda.
3.Iti astrangi in jur de 8-9 milioane si-ti faci mega pc. Doar placa de baza, procesor i7, 16 gb ram si placa video de 2 gb. Restul pastrezi de la pc-ul vechi..Hdd-ul, Dvd Rom-ul si carcasa.happy

| ITIK explică (pentru BeYourSelf7):

Si in cazul in care mii se arde se arde cand o instalez?

| ITIK explică (pentru BeYourSelf7):

Placa de baza este asta http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF4G-SATA2/
imi poti spune tu o placa video buna in jur de 150 lei si promit ca nu te mai deranjez si o sa-ti dau funda

| BeYourSelf7 a răspuns (pentru ITIK):

Cam asa am si eu placa de baza. adica asemanatoare..am acelasi tip de ram, aceleasi slot de placa video..am cautat placa de baza cu gandul ca voi gasi aseamnatoare dar ghici ce..nu se mai fabricahappy cred ca cel mai bine ar fi sa iti astrangi 8-10 milioane lei vechi si sa-ti iei un pc boboc. happy