| Yrynella a întrebat:

Cine ma ajta cu niste idei, miine e ziua profesorului, iar noi elevii clasei a XII trebuie sa facem lectii in celelalte clase, in locul profesorilor, iar eu trebuie sa fac o lectie de romana in clasa a V-a, cine ma ajuta cu idei, adica ce as putea face cu ei (nu e numaidecit lectii) ceva ca sa le fie interesant si sa fie si cuminti? Ofer fd pentru cel mai bun rs

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CezaraMD a răspuns:

Fa un concurs ceva cu premii. nu cine stie ce premii, o ciocolata, un suc, o revista, orice, doar sa le atraga atentia. Si implica-i foarte mult in lectie pentru ca asa nu o sa aiba timp sa se plictiseasca sau sa isi gaseasca alta ocupatie ca sa faca galagie. La mine asa a functionat si la clasa a 3a si la a 5a si la a6a si-a fost totul bine!big grin