| greenking a întrebat:

Cine poate sa imi zica daca se poate scoate de la scoala foaie matricola in doua exemplare originale?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu poti. Poti insa sa iti faci un exemplar legalizat la notar si care, in majoritatea situatiilor, are valoare de original.
Pana anul trecut, n-ar fi fost o problema, pentru ca foaia matricola se completa pe un formular, de mana, la secretariat, deci, puteai sa ceri doua. Acum s-a implementat un program pe calculator si, odata facut un exemplar, aplicatia nu-ti da voie sa mai scoti unul identic.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, se elibereaza doar un original. In schimb poti face copii legalizate de un notar, sunt la fel de bune ca un original. Numai bine!

| TommyMiller a răspuns:

Este la fel ca la buletin... poti avea doua originale? atat ca foaia matricola o poti copia la xerox si legaliza la notar-are aceeasi valoare ca originalul

| DexxTer a răspuns:

Nu prea cred. De ce? Ai pierdut foaia? laughing