| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... Am aflat astazi ca am intrat la Automatica la buget dar am o mica problema. Data de inscriere la aceasta facultatea este de pe 26 pana pe 28.07. 2012 si eu m-am mai inscris la alte 2 facultati la care voi primi rasp pe 29 si la una din astea doua am foaia matricol in original si la automatica mi-o cere in original ..Intrebarea este imi mai pot lua inca o foaie matricola de la scoala sau daca o pot scoate pana se vor afisa rezultatele la cealalta facultate si la aceasta sa depun copie legalizata depa fisa matricola?(nu stiu daca ma vor intelege aia de la automatica sa ma lase 2 sau amx 3 zile sa le'o aduc si epa sta dar in rest depun diploma in original si platesc taxa de 150 lei )...multumesc pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai trebuie sa te duci si sa le explici cu calm care este situatia. Daca nu si nu (desi ma indoiesc)trebuie sa te hotarasti la ce facultate vrei.Alege una singura si gata.Un lucru bine facut e mai bun decat 3 neterminate.Bafta! happy

| FashionVictim93 explică (pentru Floreenofficial):

Pai eu doresc la automatica dar nu stiu daca vor vrea cei de la ISE sa imi da foaia matricola in original si sa le las copie legalizata dupa ea.happy

| Floreenofficial a răspuns (pentru FashionVictim93):

Pai spune-le ca aceea este prima ta optiune si ca ai nevoie de diploma.Eu zic sa renunti la locul de la ISE daca vrei automatica, sau cel putin sa le ceri permisiunea sa iti accepte copia.Succes!

| FashionVictim93 explică (pentru Floreenofficial):

Multumesc pentru sfat :*

| Floreenofficial a răspuns (pentru FashionVictim93):

Npc. big grin

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inmatriculare, nu inscriere.
Nu e dupa ei, e dupa tine. Poti depune doar copii legalizate(dupa foaie matricola sau diploma de BAC, ce-ti mai cere pe acolo), ramanand sa duci originalul cel tarziu pana in octombrie(cand incepe anul universitar), deci ai timp sa te hotarasti. Iti spun sigur ca asa e in toata Politehnica cel putin. Au fost multe cazuri in care elevii/viitorii studenti au ales sa dea admitere la mai multe facultati, asa ca nu puteau sa hotarasca din prima, deci au dus doar copii, n-au depus niciun act original la dosar.

| FashionVictim93 explică (pentru anonim_4396):

Pai au zis ca ma elimina din concurs (asa scrie pe siteul lor )daca pana la data de 28.07. 2012 nu depun ce am spus mai sus in original. maine ma voi duce la facultate sa aflu sigur totul ..multumesc pentru sfat happy