| ChocaholicBi a întrebat:

Cine stie lucruri foarte interesante despre Zodia Leu! ( Funda )

Răspuns Câştigător
| selena_3227 a răspuns:

Caracteristica generala a zodiei Leu: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Leu: Foc
Calitate definitorie pentru zodia Leu: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Leu

Planeta guvernatoare: Soarele
Planeta carierei profesionale: Venus
Planeta dragostei: Uranus
Planeta câstigurilor financiare: Mercur
Planeta sanatatii si a muncii: Saturn
Planeta casei si a familiei: Pluton
Culorile zodiei Leu: auriu, portocaliu, rosu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Leu: ambra, crisolit, diamant galben
Metale caracteristice pentru zodia Leu: auriu
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Leu: duminica

Principalele calitati ale zodiei Leu: calitati de conducator, siguranta de sine, generozitate, creativitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Leu: sa straluceasca, sa fie în prim plan
Defecte ale nativului din zodia Leu: aroganta, vanitate
Sper c ti am fost de folos :*

2 răspunsuri:
| alissya a răspuns:

Eu sunt Leu :X
nu pot sa iti zic mai mult de : incapatanare, dificili, complicati laughing
dar cu toate astea cu o inima mare happy

| corneaalexandra30 a răspuns:

Xcauta pe net ca gasesti o grmada!